Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Hesston | Mower Conditioner | 1180 |
| Pottinger | Disc Mower | Multiple |
| PZ Zweegers | Disc Mower | CM135, CM1367, CM165, CM168, CM170, CM210, CM211, CM212, CM220 |
Product Specifications
| Bolt / Nut Kit | N/A |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.827 Inches, 21 mm |
| Length | 4.2 Inches, 107 mm |
| Shape | 4 |
| Thickness | 0.12 Inches, 3.0 mm |
| Width | 1.9 Inches, 48 mm |
| Twist Degree | 0 Degree |
| Brand | KONDEX |
| Rotation | Bi-Directional |
| Pair | N/A |
| Interchange Numbers | 41899.02, 434120, 748095, CM120 |
