Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| M&W | Disc Mower | HC5, HC6, HC7 |
Product Specifications
| Bolt / Nut Kit | N/A |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.787 Inches, 20 mm |
| Length | 3.9 Inches, 99 mm |
| Shape | 9 |
| Thickness | 0.16 Inches, 4.0 mm |
| Width | 1.8 Inches, 45 mm |
| Rotation | Counter Clockwise ( Left Hand ) |
| Twist Degree | 11 Degree |
| Pair | 798-RM8725 |
| Brand | KONDEX |
| Interchange Numbers | 3238726 |
