Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Taarup | Disc Mower | 204, 205, 206 |
Product Specifications
| Bolt / Nut Kit | N/A |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.807 Inches x 0.906 Inches, 20.5 mm x 23 mm |
| Length | 5.0 Inches, 127 mm |
| Shape | 6 |
| Thickness | 0.16 Inches, 4.0 mm |
| Width | 1.9 Inches, 48 mm |
| Twist Degree | 0 Degree |
| Brand | Radura |
| Rotation | Bi-Directional |
| Pair | N/A |
| Interchange Numbers | 56-110-300, 56110300 |
