Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Ford_New Holland | Disc Mower | 442, 452, 462, 463 |
| Gehl | Disc Mower | 1080, 140, 160, 2310, 2330, 2350 |
| John Deere | Disc Mower | DM1130, DM1140, DM1150, DM1160 |
| John Deere | Mower Conditioner | 1320, 1326, 1327 |
| Kuhn | Disc Mower | GMD33, GMD44, GMD44 SELECT, GMD55, GMD55 SELECT, GMD66, GMD66 SELECT, GMD77 |
| Sitrex | Disc Mower | DM4, DM5, DM6, DM6S, DM7, DM7S, DM8S |
Product Specifications
| Bolt / Nut Kit | RF56147 for Kuhn / New Holland and RF56252 for John Deere |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.650 Inches, 16.25 mm |
| Length | 3.7 Inches, 95 mm |
| Shape | 9 |
| Thickness | 0.16 Inches, 4.0 mm |
| Width | 1.9 Inches, 48 mm |
| Rotation | Counter Clockwise ( Left Hand ) |
| Twist Degree | 7 Degree |
| Pair | 798-RM51310 |
| Brand | KONDEX |
| Interchange Numbers | 126-6044, 1266044, 21009432, 561-512-10, 56151210, 56151210K, 56151210KGV, 766726, 798-RM15121, 798RM15121, 80766726, B45-6122CL, CC20500, CC44007, D21-232, D31-232, D31232, RM15121, TP-CC20500 |
