Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Case IH | Disc Mower | 3106 |
| Ford_New Holland | Disc Mower | 442, 462 |
| John Deere | Disc Mower | 1320, 1326, 1327 |
| Kuhn | Disc Mower | GMD44, GMD55, GMD66 |
| Massey Ferguson | Disc Mower | 442, 462 |
Product Specifications
| Bolt / Nut Kit | RF56152 for Kuhn / New Holland and RF56252 for John Deere |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.650 Inches, 16.25 mm |
| Length | 3.6 Inches, 93 mm |
| Shape | 9 |
| Thickness | 0.12 Inches, 3.0 mm |
| Twist Degree | 11 Degree |
| Width | 1.5 Inches, 40 mm |
| Rotation | Counter Clockwise ( Left Hand ) |
| Pair | 798-RM561513 |
| Brand | KONDEX |
| Interchange Numbers | 274096, 3160419R1, 3160419R3, 41879.01, 561-512-00, 56151200, 80274096 |
