Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Kuhn | Disc Mower | FC44, FC55, GMD33, GMD44, GMD55, GMD66, GMD77 |
| New Holland | Disc Mower | 442, 452, 462, 463 |
Product Specifications
| Bolt / Nut Kit | RF56152 for Kuhn / New Holland and RF56252 for John Deere |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.640 Inches, 16.3 mm |
| Length | 3.7 Inches, 95 mm |
| Shape | 1 |
| Thickness | 0.12 Inches, 3.0 mm |
| Width | 1.6 Inches, 41 mm |
| Twist Degree | 0 Degree |
| Brand | Radura |
| Rotation | Bi-Directional |
| Pair | N/A |
| Interchange Numbers | 274230, 561-500-00, 56150000, 80274230, B45-6175CL |
