Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Krone | Disc Mower | AM203, AM214, AM240, AM241, AM243, AM281, AM283, AM323, AM403, AMT323 |
Product Specifications
| Bolt / Nut Kit | RF137 for Krone |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.750 Inches, 19 mm |
| Length | 3.5 Inches, 90 mm |
| Shape | 10 |
| Thickness | 0.16 Inches, 4.0 mm |
| Twist Degree | 11 Degree |
| Width | 2.0 Inches, 51 mm |
| Pair | 798-RM825 |
| Brand | Radura |
| Rotation | Counter Clockwise ( Left Hand ) |
| Interchange Numbers | 144.826.10 |
