Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Fella | Disc Mower | KM137, KM166, KM187, KM191, KM192, KM225, KM230, KM270, KM280F, KM286, KM300, KM310, KM350, KM351, KM360, SM215 |
Product Specifications
| Bolt / Nut Kit | RF8187 for Fella |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.750 Inches, 19 mm |
| Length | 3.9 Inches, 99 mm |
| Shape | 10 |
| Thickness | 0.16 Inches, 4.0 mm |
| Twist Degree | 11 Degree |
| Width | 1.9 Inches, 48 mm |
| Pair | 798-RM121712 |
| Brand | KONDEX |
| Rotation | Clockwise ( Right Hand ) |
| Interchange Numbers | 121713, 121713-R |
