Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Bush Hog | Disc Mower | DM180, DM190, DM5406, DM5407, DM5408, DM5409, DM70, DM80, DM90 |
| Case IH | Disc Mower | 3204HD, 3205HD, 3206HD, 3309HD |
| Challenger | Disc Mower | HTD7, HTD7B, HTD8, HTD8B, HTD9, HTD9B |
| Hesston | Disc Mower | 1004, 1005, 1006, 1007, 1008, 3006, 3007, 3008, 3009, 3010, 3309 |
| Massey Ferguson | Disc Mower | 1308 |
| New Idea | Disc Mower | 5070, 5209, 5212, 5312, 5406, 5407, 5408, 5409, 5410, 5512 |
Product Specifications
| Bolt / Nut Kit | RF527K For Bush Hog / New Idea / Rhino / Agco Hesston |
|---|---|
| Bolt Hole Size | 0.889 Inches, 22.6 mm |
| Length | 4.75 Inches, 121 mm |
| Shape | 10 |
| Thickness | 0.16 Inches, 4.0 mm |
| Twist Degree | 11 Degree |
| Width | 2.0 Inches, 51 mm |
| Rotation | Counter Clockwise ( Left Hand ) |
| Pair | 798-RM527746 |
| Brand | KONDEX |
| Interchange Numbers | 113385A1, 527-747, 527747, 527747BH, B45-6564CL, D21-162, D21162, D21162K |
