Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Wheel Loader | 744H Wheel, 744J Wheel, 824J Wheel | AT211063 |
Product Specifications
| Oil Type | R134 Pag Oil 46V |
|---|---|
| Clutch Diameter | 4.9" |
| Grooves | 8 |
| Belt Width | Serpentine |
| Coil Position | N/A |
| Oil Quantity | Assembly Oil |
| Voltage | 24 |
| Compressor Type | 10PA17C |
| Manifold | Not Included |
| Gauge Line | 49.5mm, 1.95" |
