Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Fendt | Combine | Katana | 447280-1840 |
| Krone | Forage Harvester | Big X | 447280-1840 |
Product Specifications
| Compressor Type | 10S15C |
|---|---|
| Oil Type | Pag 46 |
| Clutch Diameter | 144mm, 5.66" |
| Voltage | 24 |
| Grooves | 8 |
| Belt Width | Serpentine |
| Coil Position | N/A |
| Mounting Holes | Bottom 3.425" Center to Center |
| Oil Quantity | 150ml |
| Gauge Line | 1.90C, 2.40F |
