Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model |
|---|---|---|
| Brown | Rotary Cutter | 415, 416, 460, 472, 484, 560, 572, 584 |
| Hardee | Rotary Cutter | H-CO, T160, T160LT, T160LTO, T166, T166LT, T166LTO, T172, T172LT, T172LTO |
| Sidewinder | Rotary Cutter | 605, 660, GB60, GB602, SW72 |
Product Specifications
| Length Overall | 22-3/4" |
|---|---|
| Length from Center of Hole | 20-1/4" |
| Width | 3-1/2" |
| Hole Diameter | 1-1/2" |
| Offset Height | 2-3/4" |
| Rotation | Counter Clockwise |
| Thickness | 1/2" |
| For Brand | Sidewinder |
| Brand | AgSmart |
| Interchange Numbers | 15096SW, 16910, 500-27, 500-27A, A15096SW, AC49HDRC, C49HD-RC, C49HDRC |
