Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| JLG | Material Handler | 400S, 460SJ | 3620046 |
Product Specifications
| Core Height | 19 5/8" |
|---|---|
| Core Width | 17" |
| Core Thickness | 2 7/16" |
| Overall Height | 14 1/4" |
| Overall Width | 17 5/8" |
| Outlet Hose Size | 1 1/2" |
| Inlet Hose Size | 1 1/2" |
| Filler Neck Height | 32mm x 16mm |
| Fins Per Inch | 13 Louvered |
| Number Of Rows | 4 |
| Radiator Type | Copper/Brass |
