Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Hyster | FORKLIFT | H45-65XM | 1337002, 2037521, 580000164, 580011813 |
Product Specifications
| Core Height | 19 1/8" |
|---|---|
| Core Width | 17 1/2" |
| Core Thickness | 2 3/4" |
| Outlet Hose Size | 1 3/8" Lower Right |
| Inlet Hose Size | 1 3/8" Upper Left - Straight |
| Filler Neck Height | 32mm |
| Fins Per Inch | 5 Flat Fin |
| Oil Cooler | 12" Centers - 3/8" NPT |
