Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | MXM175, MXM190 | 82033525, 82033792, 82038688, 87306754, 87352193 |
| Ford/New Holland | Tractor | TM175, TM190 | 82033525, 82033792, 82038688, 87306754, 87352193 |
Product Specifications
| Core Height | 27 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 21 1/4" |
| Overall Height | 35 1/2" - Does Not Include Filler Neck |
| Overall Width | 22" |
| Outlet Hose Size | 2" |
| Inlet Hose Size | 2" |
| Filler Neck Height | 5/8" |
| Fins Per Inch | 7 |
| Number Of Rows | 7 |
