Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Caterpillar | Tractor | MT425, MT445, MT455, MT465 | 3808158M3, 3808159M3, 3810188M92 |
| Massey Ferguson | Tractor | 4225, 4233, 4235, 4240, 4243, 4245, 4253, 4255, 4260, 4263, 4265, 4270, 4325, 4335, 4345, 4355, 4360, 4365, 4370, 5300, 5310, 5320, 5335, 5340, 5355, 5360 | 3808158M3, 3808159M3, 3810188M92 |
Product Specifications
| Core Height | 21 7/8" |
|---|---|
| Core Width | 21 1/2" |
| Core Thickness | 3 1/4" |
| Outlet Hose Size | 2" |
| Inlet Hose Size | 2" |
| Fins Per Inch | 8 Flat Fin |
| Number Of Rows | 4 |
| Oil Cooler | No |
| Radiator Type | Copper/Brass Construction |
