Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Tractor | 4050, 4055, 4250, 4255, 4450, 4455, 4555, 4560, 4650, 4755, 4760, 4955 | AR112965, AR96901 |
Product Specifications
| Core Height | 20 1/4" |
|---|---|
| Core Width | 22" |
| Core Thickness | 3" |
| Overall Height | 24" |
| Overall Width | 22 1/4" |
| Fitting Inlet | # 8 Male O-Ring |
| Fitting Outlet | # 6 Male O-Ring |
| Number Of Rows | 4 |
| Switch Port | N/A |
