Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 8530, 8630, 8700, 8730, 9700, TW10, TW15, TW20, TW25, TW5 | D8NN19N656BC, E5NN19N656BA |
Product Specifications
| Core Height | 18" |
|---|---|
| Core Width | 19" |
| Core Thickness | 2 3/4" |
| Overall Height | 18" |
| Overall Width | 23" |
| Fitting Inlet | #8 Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #6 Male O-Ring |
| Number Of Rows | 3 |
