Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Combine | 7010, 7130, 7230, 8010, 8120, 8230, 9010, 9120, 9230 | 47475783, 84576582, 87601210 |
Product Specifications
| Core Length | 44" |
|---|---|
| Core Height | 23" |
| Core Thickness | 3" |
| Overall Length | 51 1/2" |
| Overall Height | 25 7/8" |
| Overall Thickness | 3" |
| Fitting Inlet | #8 Male Insert O-Ring |
| Fitting Outlet | #6 Male Insert O-Ring |
| Oil Cooler Fittings | 1 1/8" |
