Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Agco/Allis | Tractor | 7110, 7120, 7145 | 4321436, 4337405 |
| Deutz | Tractor | DX110, DX120, DX130, DX140-160, DX145, DX160, DX6.30, DX6.50, DX7.10, DX90 | 4321436, 4337405 |
Product Specifications
| Core Height | 13 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 18 1/8" |
| Core Thickness | 1 3/4" |
| Overall Height | 16 1/2" |
| Overall Width | 22 1/2" |
| Fitting Inlet | #8 Female O-Ring |
| Fitting Outlet | #8 Female O-Ring |
| Number Of Rows | 2 |
| Fins Per Inch | 11 |
