Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Case IH | TRACTOR | MAGNUM 295 | 51562299 |
| Case IH | Tractor | Magnum 250, Magnum 280, Magnum 310, Magnum 310 Rowtrac, Magnum 340, Magnum 340 Rowtrac, Magnum 380, Magnum 380 Rowtrac, Magnum 400 | 51562299 |
Product Specifications
| Type | Parallel Flow |
|---|---|
| Core Height | 20 5/8" |
| Core Width | 16 3/8" |
| Core Thickness | 1 1/8" |
| Overall Height | 21 1/8" |
| Overall Width | 24" |
| Overall Thickness | 2 1/8" |
| Fitting Inlet | .615" ID Pad |
| Fitting Outlet | .615" ID Pad |
| Fins Per Inch | 10 |
