Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Komatsu | Excavator | HB205-1, HB205-1M0, HB215LC-1, PC130-8, PC138US-8, PC138USLC-8, PC160LC-7E0, PC160LC-8, PC180NLC-7-EO, PC200-8, PC200-8E0, PC200LC-8, PC200LC-8E0, PC210-8K, PC210LC-8K, PC220-8, PC220LC-8, PC240LC-10, PC240LC-8K, PC270-8, PC270LC-8, PC270LC-8N1-W1, PC290LC-8K, PW140-7 | 20Y-810-1221 |
Product Specifications
| Type | Parallel Flow |
|---|---|
| Core Height | 16 1/2" |
| Core Width | 22 7/8" |
| Core Thickness | 3/4" |
| Overall Height | 17 1/2" |
| Overall Width | 25 3/4" |
| Fitting Inlet | Pad |
| Fitting Outlet | Pad |
| Number Of Rows | N/A |
| Switch Port | N/A |
| Interchange Numbers | AP Air |
