Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Wheel Loader | 621 Wheel, 621B Wheel, 621C Wheel, 721 Wheel, 721B Wheel, 721C Wheel, 821 Wheel, 821B Wheel, 821C Wheel, 921 Wheel, 921B Wheel, 921C Wheel | 1977427C1, 1977427C2 |
Product Specifications
| Shaft Length | 1 3/8" |
|---|---|
| Motor Length | 4 1/4" |
| Number Of Wires | 2 |
| Stud Span | 2 1/2" |
| Type | Single Shaft, Single Speed |
| Overall Length | 6 3/8" |
| Voltage | 24 |
| Shaft Size | 5/16" |
| Overall Diameter | 3" |
| Rotation | Clockwise |
