Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Fendt | Combine | 5220, 5250, 5250 Cerea, 8300, 8350 | D28784065 |
| Massey Ferguson | Combine | 30, 32, 34, 36, 38, 40, 7250, 7252, 7254, 7256, 7272, 7274, 7276, 7278 | D28784065 |
Product Specifications
| Core Height | 16" |
|---|---|
| Core Width | 25" |
| Core Thickness | 2 5/8" |
| Overall Height | 16" |
| Overall Width | 30 1/2" |
| Fitting Inlet | #8 Male Insert O-Ring |
| Fitting Outlet | #8 Male Insert O-Ring |
| Number Of Rows | 3 |
| Switch Port | N/A |
| Oil Cooler Fittings | N/A |
| Interchange Numbers | AP Air |
