Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | L3240, L3540, L3560, L3940, L4060, L4240, L4740, L4760, L5240, L5460, L5740, L6060 | T1275-72220 |
Product Specifications
| Type | Parallel Flow |
|---|---|
| Overall Height | 14 1/2" |
| Overall Width | 14" |
| Core Width | 12 1/2" |
| Core Height | 14" |
| Core Thickness | 5/8" |
| Fitting Inlet | Pad |
| Fitting Outlet | Pad |
| Switch Port | N/A |
| Interchange Numbers | AP Air |
