Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Kubota | Tractor | M100, M105, M105S, M108, M110, M110XDTC, M95 | 3P200-50040 |
Product Specifications
| Type | Parallel Flow |
|---|---|
| Core Height | 17 3/8" |
| Core Width | 17 1/4" |
| Core Thickness | 7/8" |
| Overall Height | 17 13/16" |
| Overall Width | 20 1/8" |
| Overall Thickness | 7/8" |
| Fitting Inlet | .611" ID Pad |
| Fitting Outlet | .400" ID Pad |
| Switch Port | N/A |
| Interchange Numbers | AP Air |
