Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Crawler | 450H, 450J, 550H, 550J, 650H, 650J, 700H, 700J, 750J, 850J | AT207545 |
| Komatsu | Dozer | D51PX-22, D61PX-23 | AT207545, Non-Serviceable Design, Parallel Flow |
| Komatsu | Excavator | D39EX-22, D51EX-22 | 12Y-979-1132 |
Product Specifications
| Type | Parallel Flow |
|---|---|
| Core Height | 11" |
| Core Width | 31" |
| Core Thickness | 3/4" |
| Overall Height | 12" |
| Overall Width | 34" |
| Fitting Inlet | #8 Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #6 Male O-Ring |
