Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Wheel Loader | 244J Wheel, 244K Wheel, 304J Wheel, 324J Wheel, 324K Wheel, 344J Wheel, 344K Wheel | AT314527 |
Product Specifications
| Core Length | 12 3/4" |
|---|---|
| Core Height | 22 3/4" |
| Core Width | 1 1/4" |
| Overall Length | 17" |
| Overall Height | 22 3/4" |
| Overall Width | 2 1/2" |
| Fitting Inlet | 1/2" |
| Fitting Outlet | 3/8" |
| Interchange Numbers | AP Air |
