Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Jcb | Excavator | JS190, JS200 | 30/926665 |
| Jcb | Wheel Loader | 434S, 435, 435S, 436, 437 | 30/926665 |
Product Specifications
| Type | Parallel Flow |
|---|---|
| Core Length | 26 1/2" |
| Core Height | 15" |
| Core Thickness | 1 3/8" |
| Overall Length | 31 1/8" |
| Overall Height | 15" |
| Overall Thickness | 1 1/2" |
| Fitting Inlet | #8, 3/4" |
| Fitting Outlet | #6, 5/8" |
| Interchange Numbers | AP Air |
