Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| International | Tractor | 100 Hydro, 1066, 1466, 1468, 1566, 1568, 766, 966 | 539068R1 |
Product Specifications
| Core Height | 10" |
|---|---|
| Core Width | 36" |
| Core Thickness | 2 1/4" |
| Overall Height | 10" |
| Overall Width | 39" |
| Fitting Inlet | #8 Male Flare |
| Fitting Outlet | #6 Female Flare |
| Number Of Rows | 4 |
| Switch Port | 7/16" Male Flare |
| Interchange Numbers | AP Air |
