Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Agco/Allis | Windrower | 9345 | 700715460 |
| Case/IH | Swather | 8840 | 700707093, 700712702 |
| Caterpillar | Swather | SP85B | 700715460 |
| Hesston/Fiat | Swather | 8250, 8250S, 8400, 8450 | 700707093, 700712702 |
| Massey Ferguson | Windrower/Swather | 5140, 9220, 9435 | 700712702, 700715460 |
Product Specifications
| Core Height | 16" |
|---|---|
| Core Width | 26" |
| Core Thickness | 1 3/4" |
| Overall Height | 16" |
| Overall Width | 31" |
| Fitting Inlet | #8 Male Flare |
| Fitting Outlet | #6 Male Flare |
| Number Of Rows | 2 |
| Switch Port | 1/4" Male Flare |
