Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | JX100U, JX70U, JX80U, JX90U | 5166770, 81417397 |
| Ford/New Holland | Grape Harvester | SB36, SB65, VL600, VL6040, VL6050, VL6060, VL6070, VL6080, VL6090, VL610, VL620, VL630, VL640, VL660, VM4090, VM460, VX680 | 5166770, 81417397 |
| Ford/New Holland | Tractor | 4635, 4835, 5635, 6635, 7635, TL100, TL70, TL70A, TL80, TL80A, TL90, TL90A | 5166770, 81417397 |
| Hesston/Fiat | Tractor | F100, F115, F120, F130, F140, L60, L65, L75, L85, L95 | 5166770, 81417397 |
Product Specifications
| Core Height | 15 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 19 1/4" |
| Core Thickness | 2" |
| Overall Height | 16" |
| Overall Width | 22" |
| Overall Thickness | 3 5/8" |
| Fitting Inlet | #8 Male Insert O-Ring |
| Fitting Outlet | #6 Male Insert O-Ring |
| Number Of Rows | 3 |
