Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Combine | TF42, TF44, TX30, TX32, TX34, TX36 | 89501936, 9501936 |
Product Specifications
| Core Length | 21 3/4" |
|---|---|
| Core Height | 12" |
| Core Thickness | 2 5/8" |
| Overall Length | 22" |
| Overall Height | 16 3/4" |
| Overall Thickness | 3" |
| Fitting Inlet | #8, 3/4" |
| Fitting Outlet | #6, 5/8" |
