Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Combine | CR9040, CR9060, CR9070, CR9080, CR920, CR940, CR960, CR970, CR980, CX720, CX740, CX760, CX780, CX8030, CX8040, CX8050, CX8060, CX8070, CX8080, CX8090, CX820, CX840, CX860, CX880 | 84439890, 87317242, 87610364 |
| Ford/New Holland | Forage Harvester | FR9040, FR9050, FR9060, FR9080, FR9090 | 87317242, 87610364 |
Product Specifications
| Core Height | 24" |
|---|---|
| Core Width | 39 3/4" |
| Core Thickness | 1 3/4" |
| Overall Height | 28" |
| Overall Width | 46 1/4" |
| Fitting Inlet | #8 Male Insert O-Ring |
| Fitting Outlet | #6 Male Insert O-Ring |
| Number Of Rows | 2 |
