Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Tractor | 233, 2600, 333, 3600, 4100, 4600, 5600, 5700, 6600 | 83909637, D5NN19710A, D6NN19710A |
Product Specifications
| Type | Tube and Fin |
|---|---|
| Core Length | 15" |
| Core Height | 14" |
| Core Thickness | 2 1/4" |
| Overall Length | 18 1/2" |
| Overall Height | 14" |
| Overall Thickness | 4" |
| Fitting Inlet | #8 Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #6 Male O-Ring |
| Number Of Rows | 3 |
