Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Fendt | Tractor | Favorit 816 Vario, Favorit 818, Favorit 818 Vario, Favorit 822 Vario, Favorit 824 Vario, Favorit 916 Vario, Favorit 920 Vario | H816.550.060.100 |
Product Specifications
| Core Height | 15 3/4" |
|---|---|
| Core Width | 21 1/2" |
| Core Thickness | 1 1/4" |
| Overall Height | 18 1/2" |
| Overall Width | 23 1/4" |
| Overall Thickness | 1 1/2" |
| Fitting Inlet | #8 Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #6 Male O-Ring |
