Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Fendt | Tractor | Farmer 307, Farmer 308, Farmer 309, Favorit 711, Favorit 714, Favorit 716, Favorit 815, Favorit 816, Favorit 817, Favorit 818, Favorit 822, Favorit 824 | H718.551.060.100 |
Product Specifications
| Core Height | 12" |
|---|---|
| Core Width | 16 3/4" |
| Core Thickness | 3 1/4" |
| Overall Height | 13 1/4" |
| Overall Width | 17" |
| Overall Thickness | 3 5/8" |
| Fitting Inlet | #8 Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #6 Male O-Ring |
