Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Fendt | Tractor | Farmer 307, Farmer 308, Favorit 509, Favorit 510, Favorit 511, Favorit 512, Favorit 514, Favorit 515 | H385.551.060.100 |
Product Specifications
| Core Height | 16" |
|---|---|
| Core Width | 15 1/2" |
| Core Thickness | 1 1/4" |
| Overall Height | 18" |
| Overall Width | 17 3/4" |
| Overall Thickness | 1 1/2" |
| Fitting Inlet | #8 Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #6 Male O-Ring |
