Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Agco/Allis | Tractor | 6240 Star Cab, 6250 Star Cab, 6260 Star Cab, 6265 Star Cab, 6275, 6275 Star Cab, 7085 | 4341371 |
| Deutz | Tractor | D6507C, D7007C, D7807C, DX3.10, DX3.30, DX3.50, DX3.70, DX3.90, DX4.70, DX92 | 4341371, 86747 |
Product Specifications
| Core Height | 17" |
|---|---|
| Core Width | 17" |
| Core Thickness | 1 3/4" |
| Overall Height | 18" |
| Overall Width | 19" |
| Fitting Inlet | #8 Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #6 Male O-Ring |
| Number Of Rows | 3 |
