Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Tractor | FARMALL 105U, FARMALL 75C, FARMALL 85U, FARMALL 95U, JXU105, JXU115, JXU75, JXU85, JXU95 | 87542953 |
| Case/IH | Wheel Loader | 321F Wheel | 87542953 |
| Ford/New Holland | Tractor | 5030, T4.55, T4.65, T4.75, T5040, T5050, T5060, T5070 | 87542953 |
Product Specifications
| Type | Serpentine |
|---|---|
| Core Height | 14" |
| Core Width | 19" |
| Core Thickness | 1 1/4" |
| Overall Height | 15" |
| Overall Width | 22" |
| Overall Thickness | 2 3/8" |
| Fitting Inlet | #8 Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #6 Male O-Ring |
| Switch Port | N/A |
