Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Case IH | Tractor | Farmall 110U, Farmall 120U | 47648317 |
| Ford/New Holland | Tractor | T5.110, T5.120 | 47648317 |
Product Specifications
| Type | Parallel Flow |
|---|---|
| Core Height | 16 1/8" |
| Core Width | 16 1/2" |
| Core Thickness | 1" |
| Overall Height | 16 1/4" |
| Overall Width | 20 3/4" |
| Overall Thickness | 3" |
| Fitting Inlet | #8 Male Insert O-Ring |
| Fitting Outlet | #6 Male Insert O-Ring |
| Fins Per Inch | 11 |
