Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Can | Am | Utility Vehicle-DEFENDER 1000 HD10, Utility Vehicle-DEFENDER 800 HD8 | 705800688 |
Product Specifications
| Type | Parallel Flow |
|---|---|
| Core Height | 15 1/2" |
| Core Width | 18 1/4" |
| Core Thickness | 1" |
| Overall Height | 18 1/2" |
| Overall Width | 22 1/4" |
| Fitting Inlet | #8 Pad Fitting |
| Fitting Outlet | #6 Pad Fitting |
