Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Bobcat | Excavator | 430, 435 | 7135618 |
Product Specifications
| Core Height | 15" |
|---|---|
| Core Width | 18 3/4" |
| Core Thickness | 1 3/4" |
| Overall Height | 15 1/8" |
| Overall Width | 22 3/4" |
| Fitting Inlet | #6 Male O-Ring |
| Fitting Outlet | #8 Male O-Ring |
| Switch Port | N/A |
| Oil Cooler | N/A |
| Number Of Rows | 2 |
| Interchange Numbers | AP Air |
