Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Wheel Loader | LW110 Wheel, LW130 Wheel | 76046500 |
Product Specifications
| Type | Condenser Fan |
|---|---|
| Overall Diameter | 12.36" |
| Overall Height | 3.7" |
| Fan Diameter | 11.93" |
| Voltage | 24 |
| Mounting Hole Spacing | 6.77" and 11.93" |
| Air Flow Output | 1500 CFM |
| Interchange Numbers | AP Air |
