Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Case/IH | Crawler | 1150D, 1150E, 1155D, 1155E, 1450B, 1550, 850D | R44120 |
| Jcb | Wheel Loader | 420, 425, 430, 435, 437 | 260/32600 |
Product Specifications
| Compressor Type | SD5S14 |
|---|---|
| Head Type | B |
| Oil Type | R12 Mineral Oil |
| Clutch Diameter | 133mm, 5.19" |
| Voltage | 24 |
| Grooves | 2 |
| Belt Width | 1/2" |
| Coil Position | N/A |
| Mounting Holes | 3 1/4" Front to Rear Inside Ear Measurement |
| Oil Quantity | 135cc, 4.56oz. |
| Gauge Line | 39.55mm |
