Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| Ford/New Holland | Bale Wagon | 1068, 1069 | 590801, 80590801 |
Product Specifications
| Compressor Type | York, Tecumseh |
|---|---|
| Clutch Diameter | 6.70" |
| Gauge Line (C) | 2.72" |
| Coil Voltage | 12 |
| Number Of Grooves | 1 |
| Groove Width | B1, 0.60" |
| Coil Number | N/A |
| Bearing Number | 440-312 |
