Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Type | Model | OEM Reference Numbers |
|---|---|---|---|
| Flory | Crop CONDITIONER | CP8700 | 73R0532 |
| Flory | SWEEPER | V60 SERIES | 73R0532 |
Product Specifications
| Type | Single Shaft |
|---|---|
| Shaft Size | 5/16" |
| Shaft Length | 1 1/8" |
| Motor Diameter | 3" |
| Motor Length | 4" |
| Overall Length | 5 11/16" |
| Rotation | Clockwise |
| Number Of Wires | 2 |
| Voltage | 12 |
| Number Of Speeds | Single |
| Vented Or Non-Vented | Non-Vented |
| Stud Span | 2 5/16" |
