Find Your Parts
Search
Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Implement Yoke |
| Bondioli-Pavesi PTO Series | 8 |
| Implement Yoke Bore Shape | Round with Keyway |
| Implement Yoke Bore Size | 1-1/2 Inch |
| Center of Bearing to End of Yoke | 120.00 mm / 4.72 Inch |
| Keyway Size | 9.5 mm ( 3/8 Inch ) |
| Cross & Bearing Cap Diameter | 1.38 Inch / 34.90mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 4.19 Inch / 106.50mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 800-6824, 88015, ABP212086756A |
