Find Your Parts
Search
Product Specifications
| PTO Product Category | Yoke |
|---|---|
| PTO Product Sub Category | Implement Yoke |
| Bondioli-Pavesi PTO Series | 1 |
| Implement Yoke Bore Shape | Round with Keyway |
| Implement Yoke Bore Size | 1 Inch |
| Center of Bearing to End of Yoke | 78.00 mm / 3.07 Inch |
| Keyway Size | 6.4 mm ( 1/4 Inch ) |
| Cross & Bearing Cap Diameter | .87 Inch / 22.00mm |
| Cross & Bearing Overall Length | 2-1/8 Inch / 54.00mm |
| Brand | Weasler |
| Interchange Numbers | 800-6108, 81008, 95001, ABP212018551A, ABYR1003100, BYR1-00-3-100, BYR1003100 |
