Find Your Parts
Search
Product Fitment
| Make | Equipment Type | Models | OEM Reference(s) |
|---|---|---|---|
| John Deere | Sprayer | 4730, 4830, 4940 | RE159446, RE208337, RE300524 |
| John Deere | Tractor | 7630, 7730, 7830, 7930, 8110, 8110T, 8120, 8210, 8210T, 8220, 8310, 8310T, 8320, 8410, 8410T, 8420, 8520, 9100, 9120, 9200, 9220, 9230, 9300, 9300T, 9320, 9330, 9400, 9400T, 9420, 9430, 9430T, 9520, 9530, 9530T, 9620, 9630, 9630T | RE159446, RE208337, RE300524 |
Product Specifications
| Shaft Length | 1 5/8" |
|---|---|
| Motor Length | 4" |
| Number Of Wires | 2 |
| Stud Span | 2 5/16" |
| Type | Single Shaft, Single Speed |
| Overall Length | 8 1/4" |
| Voltage | 12 |
| Shaft Size | 5/16" |
| Overall Diameter | 3", 9" Flange |
| Rotation | Counter Clockwise |
